Kommenteeri

Ka notari juures sõlmitud leping võib osutuda pettuseks...

Eelmisel aastal kaotas 63-aastane vanahärra ärimeestele kavala skeemiga 300 000-eurose maatüki, kuid mehe selja taga tehtud lepingud kinnitanud notari sõnul ei saanud ta juriidiliselt sellest keelduda. Notarite koja teatel ei tohi notar ohvrit isegi hoiatada.
Allikas: err.ee

Eelmise aasta kevadel tekkisid 63-aastasel Harry Kuusikul finantsraskused - ta oli laenufirmale võlgu ja tema kinnisvara hüpoteegi all. Hädas tuli appi sõber, kuid sellest probleemid algasidki.

Harry Kuusiku investoriks sai sõbra poeg, 31-aastane esmapilgul edukas ettevõtja Ragnar Käsper. Kõige rohkem torkas ta silma peamiselt kohvile keskendunud eksklusiivse brändi Zinzino esindajana, aga on tegelenud paljude asjadega alates second hand rõivaärist, lõpetades videotootmisega. Pea igal kevadel asutab ta mõne uue firma.

Ka Kuusikule andis ta laenu vaid nädal varem loodud firmast Never Invest. Laenu tagatiseks andis Kuusik hinnalise esivanemate krundi Nõmme mändide all. Laenu sai ta 30 000 eurot.

21. juunil läksid Kuusik ja Käsper koos notar Robert Kimmeli vastuvõtule. Enne tehingusse minemist oli Kuusik lepinguga üksnes põgusalt tutvunud, sest usaldas oma sõbra poega.

"Ma nägin korraks Ragnari käes koopiat või ettevalmistatud tehingut. Minu jaoks oli selle notari tehingu sõlmimisel ainukeseks tingimuseks see, et seal oleks kindlasti punkt tagasiostu eesõigusest. Ja sellega me leppisime kokku, et see on kuueks kuuks," rääkis Raudtee 64a endine omanik Kuusik.

Ehkki Harry Kuusik võttis sisuliselt laenu ja andis tagatiseks oma maatüki, siis kinnistule ei seatud hüpoteeki, vaid vormistati tagasiostuõigusega müügileping ehk 330 000 eurot väärt maatükk läks Käsperi firma nimele vaid 30 000 euro eest.

Kuusikul oli õigus krunt kuue kuu jooksul tagasi osta hinnaga 30 000 eurot pluss intressid ehk kokku 37 400 eurot. Vahepealse aja jooksul ei tohtinud Käsper kinnistuga mingeid tehinguid teha. Asjatundjate sõnul oli see aga algusest peale Kuusiku jaoks halb lahendus.

"Selle, kes laenu võtab, riskid on ikkagi väga suured. Ta ju oma kinnisvarast loobub, ta annab selle teise inimese nimele terveks selleks perioodiks," ütles notarite koja esimees Tarvo Puri.
Pikemalt loe SIIT.

Allikas: err.ee

Lisa kommentaar

Email again: